a1
A Magyar válogatott

A Magyar krikett válogatott elsősorban az évek óta itt élő külföldiekből és magyar származású illetve néhány native magyar játékosokból tevődik össze. A magyar krikett 2003-as megszületése után négy évvel 2007-ben debütált a magyar válogatott Szlovénia ellen. Egy évvel később sor került az első hivatalos meccsre Bulgária ellen. Ezután számos tornán, selejtezőn kezdett el részt venni a válogatott. A kiváló együttműködésen alapú válogatott számos eredményt ért el az elmúlt időszakban az ECN szervezésében. A válogatott T10 (60dobás) és T20 (120dobás) lebonyolítású mérkőzéseken szokott szerepelni az Európai Krikett Szövetség által rendezett tornákon, selejtezőkön. A legutóbbi fontos torna a 2026-os VB selejtező volt, erről bővebb információt ITT találsz. Képek forrása: ecn.cricket

2008 magyar-angol Dunamenti Kenguruk, United Család Budapest
    Jacobus Leus du Plooy  1995 magyar-dél afrikai, Middlesex Country CC, Johannesburg Super Kings, Boland

2026-os VB selejtező - 2024 június

2024. Június 9-16 között tartották megrendezésre a 2024–25 ICC Férfi T20 világkupa európai szubregionális (környező országok) selejtezőjét Rómában, ahol a Magyar Válogatott részt vett. Válogatottunk az „A” selejtező „B” csoportjába sorsolták Portugália, Izrael, Románia és Ausztria ellen. A selejtező nyitó meccsén, június 9-én 10:15-kor Portugália ellen kezdte meg a tornát a válogatott a Simar Cricket Groundon, amin Mark Jameson (Német), Pim Van Liemt (Holland), Martin Saggers (Angol) és Graham McCrea (Ír) játékvezetők (Umpires) vezérelték a meccset. Sajnálatos módon 147/9 – 132/5 arányban a Portugál válogatott nyert. Érdemes megemlíteni, hogy a meccs embere Vinoth Ravindran volt a magyar keretből. A következő meccsen Izrael válogatottja ellen játszottak június 12-én 15:15-kor ismételten a Simar Cricket Groundon. A meccs játékvezetői Jesper Jensen (Dán), Martin Saggers (Angol), Iain McDonald (Skót) és Graham McCrea (Ír) voltak. Ezen a meccsen válogatottunk megszerezte első (és egyetlen) győzelmét a selejtezőben 123/9 – 122/8 eredménnyel. A meccs legjobb játékosa Muhammad Burhan volt a magyaroktól. A harmadik meccset a Roma Cricket Groundon játszották Románia ellen június 13-án 10:15-s kezdéssel. A meccs játékvezetői Adeel Ashiq (Olasz), Pim Van Liemt (Holland), Martin Saggers (Angol) és Graham McCrea (Ír) voltak. A meccs végeredménye 111/2 – 110/10 Románia alakulatának, a meccs legjobbja Manmeet Koli volt a román alakulatból. Az utolsó, negyedik meccset újra a Simar Cricket Groundon történt, ahol Ausztria volt az ellenfél június 15-én 10:15-kor. A meccs játékvezetői ugyanazok voltak, mint a Románia elleni meccsen. A meccset Ausztria válogatottja nyerte 187/7 – 173/9 arányban, a meccs embere az osztrák Bilal Zalmai volt. Végül a csoport győztese a veretlen Románia lett, utána jött Ausztria válogatottja 3 győzelemmel és 1 vereséggel. Harmadik, negyedik és ötödik helyen mindegyik válogatott 1 győzelemmel és 3 vereséggel végzett, de az NRR (netto run rate) alapján harmadik lett Portugália válogatottja, negyedik Izrael és csoport utolsóként a Magyarország. A válogatottat Gall Ádám és Mark Des Fontaine kenguruk képviselték. Több információ a tornáról ITT.  Képek forrása: ecn.cricket